SP40
TISKÁRNA NA DOKLADY
Pozor:
Novela zákona o cestovních dokladech od 1.9.2006
Tiskárna Compuprint SP 40 byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností s výrobou profesionální robustních maticových rychlotiskáren (řady Signum a nyní 9000), ale zejména tiskáren řady MDP (MultiDokument Printer), které CoNet ® úspěšně v mnoha desítkách kusů prodal v České republice zejména v úpravě KOMDRUCK pro české cestovní pasy. Tu ve verzi SP40P nahrazuje.
SP40 je ideální pro všech běžné bankovní aplikace i práci s jakýmikoliv doklady. Zejména vynikne tam, kde je třeba v dokladech vyplňovat předtištěné kolonky, kdy si sama dokáže doklad přesně vyrovnat, nalézt jeho okraje a pak se přesně trefit do jednotlivých kolonek.
Má i jedinečný způsob nastavování pomocí formulářů, které si sama předtiskne, Vy je jednorázově vyplníte a pak automaticky bez jakéhokoliv dalšího nastavování může i nekvalifikovaná obsluha pracovat s desítkami různých předtištěných dokladů jako jsou složenky, občanské průkazy, průkazy jakéhokoliv druhu, obálky, vstupenky, potvrzení apod.
Tiskárnu KOMDRUCK od r. 2004 pak nahradila speciální verze této tiskárny SP40P.
Záčíslí "P" značí speciální, pro tisk českých pasů upravenou verzi. Tyto úpravy jsme připravili přímo s výrobcem ve spolupráci s českými obecními úřady III. typu tak, aby bylo možno přímo, bez jakýchkoliv dalších úkonů možno na úřadech přejít z tiskáren KOMDRUCK na tento novější, robustnější a spolehlivější typ tiskárny.

Předpokládáme, že přivítáno bude i to, že se podařilo cenu tiskárny SP40P oproti KOMDRUCKU snížit o bezmála 10 000.- Kč.

Na tiskárnu lze tisknout jak přímo z terminálu Ministerstva vnitra - jako u jejich předchůdců KOMDRUCK (resp. Citoh) tak i komfortněji - pomocí speciální SW, který dodáváme s tiskárnami.
Úpravy verze SP40P pro české cestovní pasy spočívají oproti standartní verzi SP40 v:
 • dílech pro práci s plastovým povrchem českých pasů
 • úpravách snižujících riziko zaseknutí zažehlovací folie
 • úpravy firmware
 • další úpravy a nastavení prováděné ve firmě CoNet ® podle požadavků Ministerstva vnitra resp. EU
Pro tisk pasů není vhodná neupravená tiskárna SP40 v základní verzi i když vybavená od nás okopírovanou znakovou sadou. Za vysokou zmetkovitost v takovém případě i jako autorizovaný distributor pro Českou republiku neneseme odpovědnost. Bohužel jsme se setkali s tím, že někteří neseriozní prodejci zneužívají neznalosti pracovníků úřadů a chtějí vydělat na tom, že standartní, neupravovaná, verze je výrobně podstatně levnější
Vraťme se k základní verzi SP40.
V SP40 je uplatněna řada patentovaných řešení, které zejména oproti hlavním konkurenčním výrobkům - přináší podstatná zlepšení zásluhou kterých v posledních dvou letech vyhrává většinu výběrových řízení.

Zlepšení u SP40 spočívají v:
 • vyšší rychlosti tisku - oproti Olivetti PR 2 tak cca o 30% viz zde přímo při praktické zkoušce (avi 6,5 MB)
 • vyšší rychlosti posuvu dokumentu a nalezení jeho okrajů - oproti Olivetti PR2 také cca o 30%
 • 3x vyšší životnosti tiskové hlavy - také ve srovnání s běžnými typy tiskáren, jejichž výrobci raději tento parametr neuvádějí. Compuprint je známý svou mimořádně vysokou životností hlav - což je i nejdražší opotřebení podléhající díl
 • robustnější vyzrálé mechanické konstrukci, kde
  • je snažší vyjímání zaseklých dokumentů (paper jam)
  • rychlejší a snazší servis
  • rychlejší a snazší výměna pásek
 • nižší ceně i provozních a servisních nákladech
 • modernější flexibilnější elektronice
Podrobný český prospekt (pdf 200 kB)
Uživatelský návod v češtině (Word 2,5 MB) (Do 16.10.2006 byl zde omylem nefunkcni odkaz. Omlouvame se.)
Praktické srovnání SP-40 s PR-2 - tisk Grauertova dopisu dle ECMA (avi 6,5 MB)


pomůcky pro spolehlivý tisk
Tip pro tisk pasů:

Novější serie pasů mají ještě mnohem tušší hřbet, než tomu bylo dříve. Je proto třeba věnovat větší pozornost vyrovnání pasů před vložením do tiskárny.
Ve spolupráci s uživateli na úřadech v ČR jsme však vyvinuli velice jednoduchou a účinnou metodu, jak zabránit zadrhávání hřbetu pasu v mechanice tiskárny.
Pod pas se jednoduše vloží kus silnějšího papíru - nejlépe cca 120 - 200g/m2. Jeho levý horní roh se musí krýt s rohem pasu. Podle tohoto rohu tiskárna pas zarovnává a odvozuje od něj polohu tisku. Doporučujeme použít i proužek papíru na horní polovinu pasu, kde je zažehlovací folie. Zažehlovací folie může způsobovat zase prokluzování pasu v mechanice tiskárny. Video s touto pomůckou je zde. (wmv 1,8 MB)

: 4.9.2009