KOMDRUCK MDP/CZ
 

Upozornění:
Od konce roku 2004 je tato tiskárna nahrazena modernějším typem SP40P. Nadále se nevyrábí. Všechny níže uvedené výhody a možnosti vč. komfortního nastavování předvyplněnými formuláři jsou zachovány a navíc je zvýšena spolehlivost a robustnost.
HLAVNÍ PARAMETRY

DISTRIBUTOR PRO ČR A SR:

Holding CoNet ®
Úprkova 2a, Brno
tlf: 5 4122 5091
5 4122 6003, 5 4122 6293
5 4122 8297, 5 4122 7652
fax: 5 4122 8298
mobil: 603 536 945
 • SOLIDNÍ NĚMECKÝ VÝROBEK
 • > 5000 ks v EU, >50 v ČR
  PRO PASY TYPU BLESK
 • RYCHLÝ >400 zn/s,
 • HLAVA 24 j. >400 mil. zn.
 • ČS ZNAKOVÁ SADA SE SPRÁVNOU DIAKRITIKOU (i písmena "jgy")
 • RYCHLÝ SERVIS
  VÝMĚNNÝM ZPÚSOBEM
 • ODZKOUŠENO NA MV ČR
  (od února 2003 přímý tisk z terminálů, navíc zdarma spec. SW)
NOVINKY PRO UŽIVATELE

Neustále aktuálně doplňované informace pro uživatele této tiskárny jsou na stránce

TIPY A TRIKY.


Upravená sada programů pro tisk českých cestovních pasů vč. možnosti obráceného tisku verze 1.54 je zde ! (2,4 MB, pakováno ZIP, aktualizace 5.6.2004) Doplněno m.j. možnost polohování podle šablon MV. Upraven instalátor

URČENÍ:
Tiskárna Komdruck MDP je speciálně upravenou tiskárnou pro tisk českých cestovních pasů a jiných dokladů jako průkazy např. občanské, technické, vkladní knížky, složenky apod. Nahrazuje námi dříve nabízenou, zastaralou a již nevyráběnou tiskárnu C´Itoh C660PB.
KOMDRUCK MDP/CZ je univerzálně použitelná i pro jiné druhy tisku vč. normálního i perforovaného papíru. Lze ji tak např. využít i pro tisk jiných dokladů nebo jakýchkoliv textů.
Má při tom 3x až 10x nižší provozní náklady než tiskárny laserové nebo inkoustové při srovnatelné kvalitě tisku (360 dpi) a možnosti tisku kopií (1+5).
Je určena pro řadu aplikací ve státní správě, bankách, pojišťovnách, cestovních kancelářích a spedičních firmách.

Unikátní je možnost tištěné doklady současně i scanovat během tisku a tak automaticky digitálně archivovat.

PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ
Pro tyto tiskárny je k dispozici i programové vybavení od firmy CoNet® zabezpečující bezproblémový tisk českých cestovních pasů na jakémkoliv počítači, nejen na terminálech MV. Toto programové vybavení je v ceně tiskárny a lze si ho stáhnout (viz soubory ke stažení níže na této stránce).
Dle jednání s ministerstvem vnitra, je během přechodu na nový systém státní správy zabezpečeno i upravení programového vybavení tak, aby tiskárny KOMDRUCK tiskly přímo z terminálů systému ministerstva vnitra.
Dle pokynů MV CoNet® upravil písmo tiskárny, tak, aby přesně odpovídalo požadavkům MV i EU. Na rozdíl od fontů v dálněvýchodních tiskárnách má i přesný tisk malých písmen s nožičkami pod řádku (ygjq) - viz obrázek.

CENA
tiskárny KOMDRUCK MDP je velmi příznivá - 47 tis.Kč
(tiskárny se srovnatelnými parametry byly doposud nabízeny cca o 50% dráž)
.

Příznívá cena této speciální tiskárny je dána velkými výrobními seriemi. Tyto tiskárny jsou například v těchto zemích: Vyžádejte si aktuální nabídku zde

SROVNÁNÍ S JINÝMI TISKÁRNAMI:

C´Itohu C660PB
Tato námi doposud nabízená tiskárna C´Itoh je ve všech parametrech výrazně horší: Doposud byla námi nabízena za 65 000.- Kč, někteří dodavatelé ji nabízeli až za 85 000.- Kč. V současnosti se zbytky skladových zásob ještě někde nabízí za výprodejové ceny, vzhledem k tomu, že jde o tiskárnu neperspektivní a v Evropě prakticky pro tisk dokladů nepoužívanou. Není podporována ze strany Windows a dosavadní problémy s dodávkami náhradních dílů se patrně prohloubí. O tom se lze přesvědčit u firem, které doposud produkty C.Itoh doprodávají - www.citoh.com nebo www.citoh.de.
KOMDRUCK MDP/CZ tak umožňuje tisk i velmi komplikovaných dokladů nebo běžných dokladů a textů i do budoucna. Pomocí externího přepínače ji lze připojit i k více než 2 počítačům současně (samotnou lze přímo ke 2) nebo vybavit tiskovým serverem, kdy je možno ji ovládat po počítačové síti.

PRÁCE S DOKUMENTY:
Práce s dokumenty je maximálně zjednodušena: Úpravy pro tisk (českých) pasů spočívají v použití speciálních gumových válečků, které nešpiní povrch pasu a neprokluzují na plastové ochranné folii. Dále je změněna mechanická konstrukce, aby bez problémů i silnější doklady byly vsunuty do tiskárny.

Tiskárna KOMDRUCK MDP umožňuje tisknout velmi přesně a opakovatelně na definovaná místa dokumentů (do kolonek).

Na přesná místa dokladů může KOMDRUCK MDP tisknout i opticky čitelné písmo. Např. u složenek, úředních dokladů apod.


NASTAVOVÁNÍ
Velmi jednoduché nastavování tiskárny pro různé doklady.
Viz obrázky.
Tiskárna vytiskne formulář. Provede se to stisknutím tlačítka LQ při zapínání tiskárny.

Ve formuláři, který tiskárna vytiskne uživatel vyznačí fixkou, nebo nelesknoucí se tužkou jaké nastavení pro jednotlivé typy dokladů chce.
Takových dokladů je možno mít připraveno neomezené množství pro různé druhy dokladů, formulářů, složenek, dopisních papírů apod.
Před tiskem příslušného dokladu se pouze formulář vsune do tiskárny a ta se automaticky přeprogramuje.

Lze tak bez složitého hledání v počítačových menu zabezpečit exaktně opakovatelný tisk i přísně zúčtovatelných dokladů a to na jedné tiskárně různé druhy. Tento způsob neklade na kvalifikaci obsluhy téměř žádné nároky. Prostě jen před tiskem určitého dokladu do tiskárny vloží příslušný formulář, tiskárna si ho přečte a sama se nastaví.


Nastavení přesné polohy tisku

Většina dokladů - např. cestovních pasů není vytištěna přesně. Proto se musí občas provádět nastavení polohy tisku - dle výrobní serie dokladů.
Také zde je nastavení tiskárny KOMDRUCK velmi jednoduché a vychází z potřeb praxe při tisku dokladů.
Jestliže dojde k posuvu předtisku oproti původnímu nastavení, pak si lze vytisknout kontrolní tisk (viz např. první obrázek vlevo). Z toho se zjistí o kolik se předtisk posunul oproti referenční poloze.
Pak zapnete tiskárnu při stisknutém tlačítku "PROGRAM" a ta Vám vytiskne formulář pro korekci polohy (viz další obrázek dole).
V tom pak opět obyčejnou fixkou vyznačíte o kolik a kterým směrem chcete tisk posunout.
Nejste tak do budoucna nijak závislí na úpravách programu pro různé typy formulářů a změny polohy předtisku na nich.
Tiskárna KOMDRUCK Vám tak jako na několika tisících jiných úřadů v Západní Evropě, Slovinsku a Kypru umožní se i v budoucnu snadno přizpůsobit Vašim potřebám.

Tisková hlava je 24 - jehličková a tiskne v rozlišení až 360 dpi - to znamená v kvalitě obdobné jako laserové nebo inkoustové tiskárny.

ZÁRUKA:
Na tiskárnu KOMDRUCK poskytujeme dvouletou záruku Na tiskové hlavy pak plnou roční záruku.

SERVIS:
Výměnným způsobem do druhého dne. CoNet ® má k dispozici náhradní kusy, které bude po dobu opravy zasílat tak, že máte druhý den náhradní funkční kus.

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL:
Pásky samozřejmě má CoNet ® trvale skladem, lze je však jako standardní koupit i u jinýc dodavatelů

VÝROBCE
Pokud chcete informace o výrobci najdete je např. na stránce firmy Komdruck

PARAMETRY:
Zajímat Vás jistě mohou i technické parametry

PODKLADY KE ZTAŽENÍ
Podrobný návod na obsluhu v anglickém jazyce (Word, 2,2 MB) je zde
Český návod v.2 na obsluhu vč. programu pro okamžité nasazení od 28.1.2003 (Word 3 MB) je zde
Český návod v.2 na obsluhu vč. programu pro okamžité nasazení od 1.1.2003 (PDF 2,7 MB) je zde
Programátorská příručka pro ovládání tiskárny Vaším programem je v německém jazyce (PDF 810 k) zde
Programátorská příručka podrobnější pro obdobný typ v angličtině (PDF 570 k) je zde.


: 22.5.2006