PP 407

Velmi robustní a rychlá jehličková tiskárna pro náročné aplikace.
Má dva traktorové podavače perforovaného papíru a automatické měření tloušťky papíru pro bezobslužný provoz v sítích.
Patří k nejrychlejším na trhu - jen o málo pomalejší než Compuprint 9100 resp. Compuprint 10200, zato podstatně rychlejší než modely Epson DFX.
Prakticky přímá dráha tisku umožňuje tisk nejen na formuláře s až 6 kopiemi, ale i samolepky, čarové kody aj.

Vhodná pro bezobslužný provoz v sítích. Ideální náhrada za méně výkonné a nespolehlivé EPSON DFX..

Technické parametry.

Patrně nejjednodušší zavádění perforovaného papíru do tiskárny. Rychlé, snadné a zvládne je i nekvalifikovaná obsluha.
Jednoduché a rychlé zavádění papíru do tiskárny. Patrně nejjednodušší na trhu. Zvládne je i nekvalifikovaná obsluha. Na obr. je typ PP408, který má navíc řezačku.
Automatické nastavení vzdálenosti hlavy (AGA Automatic Gap Adujstement) dle tloušťky papíru. Umožňuje na dálku plně automaticky tisk na různá media s různým počtem kopií.
CoNet ® např. dodal řadě velkých prům. podniků vč. Škody Auto v Ml.Boleslavi.

Kvalitní tisková hlava zvládne i originál a více než 5 kopií, dobrá životnost 400mil sn..


Dráha tisku je rovná , takže je možný bezproblémový tisk i samolepek a formulářů s mnoha kopiemi jako JCD nebo CMR.

Základní rychlost tisku 700 zn/s je doplněna i špičkovou metodou optimalizace pohybu hlavy nad papírem, kdy zásluhou optického snímání reálné polohy hlavy tiskárna tiskne i ve fázi urychlování na okrajích řádku. Oproti typům PP 405 a 404 má motory pro pohyb hlavy dva, které dále tisk výrazně zrychlují.
Skutečná trvalá rychlost je 750 str/hod dle normy ECMA 132 (tzv. Grauertův dopis9 resp cca. 300 - 400 řádků/min.
V praxi tak je cca o polovinu rychlejší než levné dálněvýchodní tiskárny např. OKI nebo Epson se stejnou rychlostí ve zn/s. ale podstatně nižší rychlostí udávanou ve stránkách/hodinu.

2 řady jehel=kvalitní tisk scan NLQ Vysoká kvalita tisku s 24 jehlovou hlavou se dvěma šikmo umístěnými řadami jehliček. Tím dochází při tisku k překrývání jednotlivých bodů a kvalitě tisku blížící se kvalitě tisku laserových nebo inkoustových tiskáren. Prakticky je docíleno až 360 dpi, což je pro tisk textu více než postačující - okem nelze rozeznat od laserové tiskárny.

Náklady na vytištění jedné stránky jsou cca 3 - 7x nižší než u laserových tiskáren a cca 15 - 20x nižší než u tiskáren inkoustových. Zhruba od 5 000 str/měsíc se Vám tak tato jehličková tiskárna "zaplatí".